Jak czuć się szczęśliwym każdego dnia?

Często nie wierzymy, że szczęście jest w zasięgu ręki. Przecież każdy z nas ma jakieś punkty na swojej liście marzeń, po osiągnięciu których łaskawie pozwoli sobie być szczęśliwym. Dlaczego to podejście się nie sprawdza?

Jest tylko dziś

Możesz mi wierzyć lub nie, ale tak naprawdę jest tylko dzisiaj. Wczoraj już było, jutro ma się dopiero wydarzyć i na dodatek nie czeka na każdego. Dzisiaj jest dzisiaj i tak naprawdę, tylko z nim możemy coś zrobić. Może wpłynąć dobrze lub źle na nasze jutro, albo sprawić, że zostaniemy dobrze lub źle zapamietani.

Zacznij od siebie

To nie świat musi stać się lepszy abyśmy byli szczęśliwi. To my sami musimy wykonać tę pracę. W swojej głowie. To, jak myślisz o sobie i o świecie ma ogromne znaczenie dla sposobu, w jaki go doświadczasz. Przykład? Jeżeli Twoim zdaniem ludzie są źli  i podstępni, to będziesz doszukiwał się tych cech nawet w osobach, które chcą Ci pomóc lub zrobić coś dobrego dla Ciebie.

Nie żyj życiem innych, znajdź czas na swoje

Inni są wśród nas i warto o nich pamiętać. Ale czasem też warto o nich zapomnieć, zwłaszcza wtedy, kiedy zaczynamy żyć cudzym życiem i zapominamy o własnym. Człowiek szczęśliwy doskonale wie, co go cieszy, a co go smuci. Dba o swoje dobre - nie w sposób egoistyczny, ale zdroworozsądkowy. Każdy z nas potrzebuje się wyspać, jeść zdrowo i mieć czas na swoje pasje. Odpowiedni poziom nawodnienia też nie zaszkodzi. To naprawdę jest takie proste.

Ty panujesz nas swoim nastrojem, a nie okoliczności

Będziesz szczęśliwy jak skończy się pandemia lub jak świat będzie wyglądał inaczej? Czy to nie głupie uzależniać swoje szczęście od zewnętrznych okoliczności? Jasne, nam wszystkim żyłoby się lepiej, gdyby pandemii nie było, podobnie jak II wojny światowej i innych rzeczy, które znacznie bardziej wstrząsnęły ludzkością. 

Zamiast skupiać się na negatywach, zacznij dziękować za to, co masz

Jeśli nie potrafisz się tym zająć, po prostu załóż zeszyt wdzięczności, w którym każdego dnia będziesz zapisywać rzeczy, za które jesteś wdzięczny. Zacznij od trzech dziennie, z czasem nie oderwiesz się od pisania.

Akceptuj swoje gorsze chwile

Każdy ma lepsze i gorsze dni. Jeżeli nie będziesz swoim katem, te gorsze nie będą aż takie złe. Jeśli po prostu zadbasz o siebie i najzwyczajniej w świecie będziesz dla siebie dobry w tym czasie, znajdziesz spokój i pozwolisz złym chwilom minąć. Najgłupsze myśli w naszych głowach pojawiają się, gdy jesteśmy niewyspani. Wiele problemów znika, gdy po prostu położymy się spać. Nie dlatego, że dzieje się magia. Po prostu nasze różne zmartwienia wydają się poważniejsze i większe wtedy, kiedy jesteśmy niewyspani.

Nie ma tego złego

To, że nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, nie oznacza, że nie wyjdzie nam to na dobre. To nieprawda, że zawsze wiemy, co jest dla nas najlepsze. Bardzo często to, co wydaje nam się najlepsze wcale takie nie jest. A za rogiem czeka nas coś jeszcze lepszego, co przychodzi do nas w sposób, jakiego sami byśmy sobie nie zaplanowali.

Negatywne momenty dłużej trwają jeśli je celebrujesz

Są tacy ludzie, którzy wprost uwielbiają narzekać, opowiadać o cierpieniach i rozmaitych trudach życia. Zdają się nawet czerpać z tego, jakiś rodzaj sensacyjnej przyjemności. Są i tacy, którzy lubią stawiać w centrum uwagi "problemy" codziennego życia, z którymi zmaga się praktycznie każdy - a jednak z jakiegoś powodu uważają, że mają oni gorzej niż reszta świata. Stanie w korku to luksus, a nie tragedia. Wciąż są tacy ludzie, którzy muszą chodzić pieszo - a to też nie jest gorsza  opcja, tylko zdrowsza :) Jeśli ktoś potraktował Cię źle w sklepie, możesz pół dnia przeżywać, albo zostawić to za sobą. Ten moment już minął, ale to, jak długo będzie trwało rozprawianie o nim i przeżywanie wciąż na nowo - zależy tylko od Ciebie.

Jesteś swoim szefem

Niezależnie od tego, w jaki sposób pracujesz, jak wygląda Twoja sytuacja życiowa - to Ty jesteś swoim szefem. To, jak gospodarujesz swoim czasem zależy od Ciebie. Jeśli codzienność staje się rutyną, pewne rzeczy robisz na autopilocie i zapominasz o decyzyjności. Dlatego od czasu do czasu warto zrobić coś inaczej. Wybrać inne produkty w sklepie lub spędzić czas wolny inaczej, niż zwykle. Nie jesteś niewolnikiem swoich obowiązków i ról, które pełnisz w życiu.

Trzymaj się i pozwól sobie na szczęście, to najlepsze, co możesz dla siebie zrobić :)
Cześć!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Komentarze

Copyright © Daję Słowo