TRYB JASNY/CIEMNY

Mądre mamy wspierają mądre mamy

Uwielbiam kiedy mądre kobiety piszą dla innych mądrych kobiet. Jak stać się szczęśliwą mamą w 31 dni to książka o kobietach i dla kobiet. Oczywiście tytuł jest nieco prowokacyjny, ale niech Was to nie zraża. Autorka nie sugeruje w ten sposób, że jesteście nieszczęśliwe ze swoimi dziećmi, a jedynie uściśla temat tego poradnika.Macierzyństwo to całe bogactwo doświadczeń

I wcale nie kończy się, gdy dziecko osiągnie pełnoletniość. Zazwyczaj nie chce to do nas dotrzeć dopóki sami nie zostaniemy rodzicami. Ale tak naprawdę to całe pasmo wyzwań, w których musimy czasami wyciszyć emocje i zachować zdrowy rozsądek.

Jako matki też nie możemy przez cały czas ochraniać swoich dzieci, musimy też pozwalać im popełniać błędy i doświadczać konsekwencji. To chyba jest najtrudniejsza lekcja macierzyństwa, zwłaszcza, że miłość do dziecka jest czymś nieopisywalnym.

Arelene opowiada o własnych doświadczeniach

I o tym, jak ważny w jej życiu jest codzienny kontakt z Bogiem. Rozmaite próby pojawiają się codziennie, charakterystyczne dla dorastania dzieci jest to, że z biegiem czasu sprawdzają na co mogą sobie pozwolić w stosunku do rodzica. To wyzwanie i dla dzieci, i dla rodziców. W obydwu przypadkach zdrowa relacja z Bogiem pomaga zachować równowagę i właściwą miarę.

To poradnik dla kobiet od kobiety, mamy, która podobnie jak my wszystkie (tak sądzę) nie chce patrzeć na macierzyństwo tylko jak na falę obowiązków ale przede wszystkim jak na wyzwalacz codziennego szczęścia.

Jeśli ostatnio czujesz się zmęczona, albo masz wrażenie, że codzienność Cię przerasta, nie katuj się złymi myślami. Sięgnij po tę książkę i zobacz, że nie jesteś w tym sama!


Trzymaj się ciepło i przytulnie, 
PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Wybrane dla Ciebie