TRYB JASNY/CIEMNY

Dekoracje Świąteczne DIY

Już drugi rok pod rząd rozpoczynam świąteczne dekorowanie domu pierwszego grudnia. Fajnie jest przeżywać czas adwentu w atmosferze radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie. Ale... Pewne rzeczy muszą pozostać na sam koniec, tak, jak dekorowanie choinki.

Zgodnie ze zwyczajem u nas w domu choinkę ubiera się 24 grudnia. Ale do Wigilii zostało jeszcze trochę czasu, dlatego przygotowałam dla Was kilka moich pomysłów na świąteczne DIY. Oto one:

Łańcuch z szyszek (dekoracja okienna)


Już od kilku lat jednym z moich ulubionych materiałów do świątecznego DIY jest zwykła, biała nitka. Ze względu na swoją delikatność i estetykę.

Aby przygotować dekorację z szyszek wystarczy uciąć odpowiednią ilość sznurka i poprzywiązywać szyszki w wybranej odległości od siebie. I właściwie to jest cała filozofia 🙂 Ja zawiesiłam na karniszu trzy takie łańcuchy, ponieważ ładnie mi się ze sobą komponują w zestawieniu z naszymi zasłonami.

Kalendarz adwentowy


Bardzo kusiło mnie w tym roku kupno kalendarza adwentowego. Ale ostatecznie zdecydowałam się na jeden z kalendarzy dostępnych w Internecie. Wydrukowałam kendarz od Klaudii (autorki bloga lecibocian.pl) i zmodyfikowałam go na własne potrzeby.

Na odwrocie każdej karteczki przypadającej na dany dzień, wypisałam zadania dla siebie i swojej rodziny. Znalazły się tam takie rzeczy jak: "wspólny spacer", "żona piecze ciasto", "planowanie prezentów dla naszych bliskich", ale również "wybieramy rzeczy, których nieużywamy, a które moglibyśmy oddać potrzebującym". Jest to fajna i kreatywna zabawa dla całej rodziny.

Elfowe skarpety świąteczne


Skarpety, które widzicie, uszyłam samodzielnie. Jakiś czas temu kupiłam sobie mini maszynę do szycia (może, w którymś wpisie Wam ją pokażę). Skarpety zaprojektowałam najpierw na kartce A4, a następnie odrysowałam wzór na materiale. Zawiesiłam je na komodzie, oczywiście na białej nitce i przypięłam drewnianymi klamerkami. Efekt końcowy widzicie na zdjęciu.

Świąteczne plakaty


Od jakiegoś czasu bardzo lubię drukować różne plakaty i wkładać je w ramki. Wygląda to estetycznie i dodaje wnętrzom przytulności. Swoje wzięłam od @lecibocian. Niewykluczone, że za jakiś czas udostępnię Wam plakaty mojego autorstwa. Brakuje mi jeszcze kilku, a nie mogę znaleźć w Internecie czegoś, co by mi odpowiadało, dlatego najprawdopodobniej stworzę coś własnego.

Skoro do Wigilii jeszcze daleko...

To może podzielicie się ze mną swoimi pomysłami na dekorację domu?

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,


Wybrane dla Ciebie