Jak wyjść na dwór zostając w domu? Zabawy na balkonie #zostańwdomu

Czas na kwarantannie to ogromne wyzwanie dla każdego człowieka, ale mam wrażenie, że jest to wyzwanie szczególne dla rodziców. Jeśli nie masz domu z ogrodem, może być ciężko zaaranżować czas najmłodszym. Co zrobić w takiej sytuacji?

Jest balkon, jest nadzieja

Nie masz domu z ogrodem, a miejsce Twojego zamieszkania nie jest specjalnie bezludne, ale brakuje Ci przebywania na dworze? Masz dzieci i dlatego pobyt na dworze jest dla Ciebie szczególnie ważny? Jeśli masz balkon, to nie wszystko stracone. Przeorganizuj, zamień to miejsce w świątynię rodzinnego relaksu i dziecięcej zabawy.

No dobra, dobra, ale co z praniem? Do niedawna był to również nasz problem. Ja bardzo długo nie mogłam się przekonać do suszenia prania w domu, ze względu na to, że walczymy z wilgocią w mieszkaniu. Okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny, a wygodna i wysoka suszarka praktycznie załatwia sprawę. Idąc za radą mojej przyjaciółki postanowiłam suszyć pranie w kuchni. Ten pomysł sprawdził się doskonale. I okazało się, że da się całe pranie ogarnąć w jeden dzień i wcale nie musi to się wiązać z gehenną.

Co robić na balkonie w czasie kwarantanny?

Pić kawę. Gorąco polecam, bo zawsze jest to dobry pomysł, nawet pomijając całego koronawirusa i wszystko, co z tym związane. Balkon to fajne miejsce, często zapomniane. Jeśli jesteście rodzicami z łatwością możecie zrobić na balkonie piaskownicę z piaskiem kinetycznym. Jeżeli nie macie piasku z powodzeniem możecie go zrobić, choć przyznam, że nie jest to najlepszy pomysł w dobie kryzysu. Polecam Wam użyć suchych, przeterminowanych produktów, których i tak byście już nie używali. Na naszym zdjęciu godnie prezentuje się kasza, która przez cztery lata służyła mi jako wypełnienie pojemnika na noże.

Propozycje zabaw na balkonie

Balkon daje wiele możliwości. Oczywiście latem tych możliwości jest więcej, ale o tej porze roku też nie jest najgorzej. Na balkonie możecie bawić się z dziećmi w następujące gry i zabawy:
  • wyścigi zabawek
  • budowanie z klocków (muszą być na tyle duże, by nie wypadły przez szpary balkonowe)
  • zabawa w małego ogrodnika (jeśli macie w domu rzeżuchę, możecie posadzić ją na balkonie i udawać, że robicie wspólny ogród)
  • moje oczy widzą (to zabawa znana rodzicom, którzy wraz z dziećmi oglądają Binga. Polega na tym, że rozglądamy się po okolicy i opisujemy to, co widzimy)
  • zabawa piaskiem kinetycznym
  • sortowanie klamerek
  • używanie łopatki i grabek na niekonwencjonalne sposoby, które podsunie Wam wyobraźnia
Wiele zabaw na balkonie jesteście w stanie wymyślić samodzielnie, albo inspirując się tym, co znajdziecie w Internecie. Nie zapominajcie też o czymś takim, jak twórcza nuda. To właśnie ona powoduje, że dzieci same wymyślają sobie świetne zabawy.

Trzymajcie się ciepło i zdrowo,
Ahoj!
PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo