Siedzę w domu i co dalej? #zostańwdomu

Wiele kryzysowych sytuacji wywołało mnóstwo fantastycznych pomysłów i tym razem nie musi być inaczej. Stanie w dwudziestoosobowych kolejkach w sklepach nie jest najlepszym pomysłem zwłaszcza w czasie epidemii. Nieustanne czytanie informacji i nakręcanie się podczas siedzenia w domu - też nie jest metodą. Co w takim razie robić?

Zacznij robić coś nowego

Z powodu koronawirusa wielu z nas zyskało ogromne pokłady wolnego czasu, które powinniśmy spędzać w domu, pomijając spacery w bezludne miejsca. Jasne, kreatywność raczej nie obroni nas przed wirusem (chociaż kto wie), a higiena też nie zawsze. Jednak o tą ostatnią warto zadbać szczególnie. Obecna sytuacja nie oznacza, że każdego dnia musimy żyć tylko i wyłącznie koronawirusem. Co w takim razie robić?

Gdyby nie koronawirus

Za jakiś czas może się tak okazać, że gdyby nie koronawirus, nie powstałaby kolejna świetna książka, albo obraz lub piosenka. Wszystko zależy od tego jak nastawimy się względem panującej sytuacji. Czy będziemy tak jak inni bić się o papier toaletowy w Biedronce, czy damy sobie na wstrzymanie i wyzwolimy różne emocje poprzez kreatywność. Wszak nie trzeba być artystą żeby użyć kartki i pędzla, albo nie trzeba być kucharzem żeby zmajstrować niesamowite i pyszne danie z trzech składników. Paradoksalnie czas spędzany w domu jest ogromnym wyzwaniem kreatywnym, które lepiej jest podjąć zamiast oddawać się grupowej paranoi.

Zróbmy coś ze sobą

Z dniem dzisiejszym rozpoczynam na swoim blogu serię wpisów na temat tego, co można robić w domu. Dla wszystkich tych osób, które mają problem z siedzeniem w miejscu. Chcę pokazać Wam, że nawet w takich trudnych chwilach dla naszego kraju, jesteśmy w stanie zrobić coś twórczego i kreatywnego, a przede wszystkim pozytywnego.

Choć o koronawirusie mówi się przez cały czas i oczywiście jest to bardzo ważne, aby mieć wiedzę i cały czas zachowywać ostrożność, to nie musi to być jedyny temat w naszym życiu. Nie myślmy na przód zbyt wiele, bo dziś jest dziś. Jeśli zachowamy się odpowiedzialnie dzisiaj, to być może jutro będzie lepsze.

I żeby było jasne, to wszystko mówię również do siebie samej ;)

Trzymajcie się zdrowo,
Ahoj!

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo