Co robić w czasie epidemii? #zostańwdomu

Dla niektórych siedzenie w domu to wyrok. Ja osobiście, już dwa lata temu zdecydowałam się na pracę zdalną dlatego, że mogę pić kawę kiedy chcę i włączać pralkę podczas pracy. To pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Wiele osób zastanawia się nad tym, jak będzie wyglądać dwutygodniowa kwarantanna. Czy naprawdę musi być nudno?

Nadrabianie Netflixa

Jakimś pomysłem na nadchodzące dwa tygodnie jest nadrabianie wszystkich seriali na Netflixie. Nie jest to opcja dla wszystkich, albowiem rodzice muszą się wstrzymać z niektórymi produkcjami do momentu, w którym dzieci pójdą spać. Ale ze swojej strony chciałabym Wam polecić kilka seriali, które sama oglądałam i bardzo mi się podobały:  
  • Wiedźmin
  • Peaky Blinders
  • Friends
  • How I Met Your Mother
  • Grace&Frankie
  • Black mirror
  • The Kominsky Method
  • Plan na miłość (francuski serial)
  • The Expanse

Wielkie Sprzątanie

Zawsze są lepsze rzeczy do roboty, prawda? Tymczasem możemy wykorzystać ten czas na to, aby odgracić dom. Pozbyć się wszystkich niepotrzebnych rzeczy, wyrzucić te, które już się nie nadają albo przekazać dalej te, które mogą komuś posłużyć. Dwutygodniowa kwarantanna to świetny czas na to, żeby jakoś inaczej zaaranżować mieszkanie. Trochę poprzestawiać meble, poszukać nowych i interesujących rozwiązań. Przeorganizować coś, lub po prostu nauczyć się sztuki sprzątania od Marie Kondo. Z tym ostatnim nie przesadzałabym, bo u mnie totalnie nie sprawdził się jej sposób składania skarpetek.

Słuchaj i czytaj

Książki, audiobooki i podcasty to świetne rozwiązanie. Zawsze jest dobry moment na to, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Jako ciekawostkę powiem Wam, że Woblink wprowadził naprawdę fajne promocje. I nie, nie jest to wpis sponsorowany. Po prostu sama często korzystam i chętnie kupuję u nich ebooki dostając rabaty na kolejne zakupy. Teraz, przez to, że naród siedzi w domu rabatów jest znacznie więcej i są znacznie bardziej atrakcyjne.

Przeżyj ten czas kreatywnie

Napisz piosenkę, namaluj obraz, naucz się jakiejś nowej umiejętności przy pomocy filmików na YouTube. Napisz opowiadanie, wiersz, zrób komuś miły prezent DIY! Naucz się grać na instrumencie, a jeśli już grasz na jakimś to naucz się grać nową melodię. Być może akcja #zostańwdomu pomoże Ci ujawnić jakiś ukryty talent? Albo zrobić coś, co już dawno temu chciałeś zrobić, lecz nie było na to czasu? Może ten czas, który mamy teraz to szansa na jakąś zmianę w Twoim życiu?

Widoekonferencja z rodziną i znajomymi

Na szczęście żyjemy w takich czasach, że nie musimy się spotykać aby się widzieć. To super, że możemy na siebie patrzeć nie zwiększając ryzyka epidemii. Nasi przodkowie nie mieli tak dobeze. Siedzenie w domu wcale nie jest takie straszne, kiedy możesz zorganizować sobie wideokonferencję z rodzinką. Wypić razem kawę, czy nawet coś wspólnie ugotować rozmawiając na wideo. 

Trzymajcie się ciepło i zdrowo,
Ahoj!
 PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo