Przeczytaj zanim kupisz zabawkę Montessori

Zabawki Montessori nie tylko są modne, ale przede wszystkim bardzo pożyteczne i rozwijające samodzielność, oraz wyobraźnię dziecka. Niestety, kupując w Internecie łatwo dać się oszukać. W tym artykule przedstawię Wam 5 rzeczy, na które warto zwracać uwagę przy zakupie zabawek Montessori.

Nie wszystko jest takie, na jakie wygląda

Jeśli kupujecie zabawki przez Internet, koniecznie sprawdzajcie, czy sprzedający dysponuje realnymi zdjęciami produktu. Zdjęcie, na którym widać zabawkę i bawiące się dziecko, może być bardzo mylące. Pozornie jest to zdjęcie katalogowe, ale jeśli w kilkunastu ogłoszeniach widzicie tego samego bobasa, z taką samą miną, powinno Was to zastanowić. Sprzedawcy Internetowi często handlują zabawkami z AliExpress, które na zdjęciach zdają się być normalnych rozmiarów, a dopiero kiedy otworzycie przesyłkę okazuje się, że są dwa razy mniejsze, niż na zdjęciu.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Zanim w przypływie ekscytacji wydasz pieniądze, zastanów się za co płacisz. Przykładowo, 8 kolorowych kubeczków za 60 zł to chyba przegięcie prawda? Poza tym, że mają łatkę "Montessori" to wciąż tylko kolorowe kubeczki, które jesteś w stanie kupić w każdym zabawkowym sklepie za niecałe 30 zł. Ba! Możesz je skompletować nawet pojedynczo, a i tak będziesz w stanie zrobić z nimi zupełnie to samo, co z tymi za 60 zł.

Nie zawsze pełny zestaw

Bardzo często zdarza się, że zamówienie przychodzi niekompletne zaburzając cały sens zabawki Montessori. Rodzice wielokrotnie narzekają na to, że wydali bardzo dużo pieniędzy na tablicę z alfabetem. I owszem, dostali ją, ale z podwojoną literką "b" ale z brakiem literki "k" i cały alfabet nam się rozjeżdża. Przed zakupem sprawdź komentarze innych rodziców, by upewnić się, że dotarło do nich kompletne zamówienie.

Nie zawsze w parze z jakością

Niestety zalewają nas produkty promowane pod hasłem montessori, których jakość pozostawia bardzo wiele do życzenia, a ich cena wcale nie jest niższa. Dlaczego to jest takie ważne? To, że chcesz uczyć dziecko samodzielności nie oznacza, że chcesz narażać je na sytuację połknięcia części, która odleciała z zabawki. Czytaj dokładnie pełne opisy produktu i nie zadowalaj się hasłem "montessori" występującym w tytule. Twoje zlekceważenie tematu może mieć tragiczne skutki, dla twojego dziecka. Uważaj szczególnie na zabawki sznureczki zakończone małymi robaczkami (najlepsze są te, w których robaczek jest przewiercony na wylot. A nie te, w których jest jedynie naklejony na sznurek.

Czy nie lepiej zrobić to samodzielnie?

Niektóre zabawki montessori jesteś w stanie zrobić samodzielnie. Czasami naprawdę jest to tylko kwestia plastikowego pojemnika i sznurka, lub kilku słomek. Zastanów się, czy warto wydawać na to pieniądze, skoro posłuży dziecku maksymalnie przez 2-3 miesiące. Oczywiście nie wszystkie zabawki montessori cechuje tak krótki termin przydatności, ale jest dużo takich bez których można spokojnie się obyć nie rezygnując z wychowywania metodą Montessori.

A Wy jakie macie doświadczenia z zabawkami Montessori?
Kupujecie, czy robicie samodzielnie?
A może podpowiadacie rodzinie jako pomysł na prezent?

Trzymajcie się ciepło i przytulnie,PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Mama Kapitan