Jakie bajki warto oglądać z dzieckiem?

Nie jestem rodzicem kategorycznie odmawiającym dziecku bajek. Nie jestem też w gangu tych osób, które uważają, że Świnka Peppa to zło wcielone. Bajki też mogą rozwijać, pod warunkiem, że macie kontrolę nad tym co i w jakich proporcjach ogląda Wasze dziecko.


Bing - króliczek, który edukuje

Bardzo lubimy Binga ze względu na pozytywny wydźwięk tej bajki i jej walor edukacyjny. Bardzo podoba mi się to, że pod koniec każdej bajki Bing i Flob robią podsumowanie. Opowiadają co wydarzyło się w odcinku. Zwykle jest jakiś problem, który trzeba rozwiązać. Czasami chodzi o posprzątanie pomieszczenia, innym razem o znalezienie żołędzia, albo o liczenie i naukę dzielenia się z innymi. Bajka jest naprawdę świetna i nasz Synek bardzo wiele się z niej nauczył.

Dzielny Lew Eryk

To bajka, która leci na kanale MiniMini. Ale można oglądać ją w Internecie. Jak wspominałam kiedyś, nie mamy telewizji i sami wybieramy treści, które chcemy oglądać. Bajka o Lwie Eryku ma niestety bardzo mało odcinków, ale te które są, warto obejrzeć. Świetnie nada się na wieczór, ponieważ jest wyciszająca i spokojna. W odcinkach poruszono kwestie problematyczne dla dzieci, takie jak: mycie głowy, obcinanie włosów i strach przed burzą. Bajka jest prosta i ładna, a lwia rodzina jest niezwykle sympatyczna.

Myszka w Paski

Myszka w paski to świetna bajeczka edukacyjna. Spokojna i przemyślana. Poruszane są tutaj takie kwestie jak: higiena osobista, przechodzenie przez ulicę, czy stosowanie pierwszej pomocy. Każdy odcinek to równocześnie i zabawa, i lekcja. Zwykle w bajce jest przedstawiona jakaś sytuacja, później następuje cofnięcie się w czasie i pokazanie jak ta sytuacja powinna wyglądać w rzeczywistości.

A Wy jakie bajki oglądacie z dziećmi?

Trzymajcie się ciepło i przytulnie, 
ahoj!
PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo