Dwie matki. Którą jesteś?

Mamy to takie kobiety, które na co dzień potrzebują mieć bardzo dużo siły wytrwałości, wsparcia i miłości. Potrzebują mieć swoje źródła, z których mogą czerpać wszystkie te rzeczy, ponieważ same muszą dawać je swojej rodzinie. Choć rodzajów matek jest na pewno bardzo wiele, mnie szczególnie zainteresowały dwa.

Czekam na lepszy moment

Matki dzielą się na te, które starają się uczynić swoje tu i teraz jak najlepszym, oraz na te, które czekają na lepszy moment. Te drugie nie czerpią siły z teraźniejszości, ciągle za czymś gonią i równocześnie czekają na moment, w którym będzie im łatwiej, a dzieci będą większe i będzie można robić z nimi fajne rzeczy.

Te matki bardzo często narzekają, przez co ich faktyczne zmęczenie jest jeszcze większe. Nie mogą zaakceptować dużej ilości obowiązków i ciągle czekają na jakieś “lepsze czasy”, w których będzie im łatwiej.

Biorę tu i teraz

Matki, które decydują się czerpać radość z teraźniejszości, czynią czas spędzany z dzieckiem fajnym, niezależnie od tego na jakim etapie jest akurat dziecko. Nie muszą gonić, ani się spieszyć bo wiedzą, że czas szybko leci i już niedługo będą tęsknić za swoim dzisiaj, i wspominać te chwile ze wzruszeniem. Takie matki biorą się z życiem za bary.

Akceptują trud, swoje zmęczenie i to, że nie zawsze są w stanie działać na najwyższych obrotach. Często angażują się w różne rzeczy nie tylko związane z dzieckiem. Inni ludzie zazwyczaj pytają je: “skąd Ty masz na to wszystko siły”. Tymczasem one wcale nie mają tej siły więcej, często są zmęczone ale działają bo wiedzą, że mają przed sobą wyższe, długofalowe cele.

Często są też obrażane przez matki, z grupy pierwszej, jako te, które widocznie w życiu mają za dobrze. Matki z grupy pierwszej usprawiedliwiają się okolicznościami, matki z grupy drugiej biorą odpowiedzialność za siebie i za życie swojej rodziny, nawet wtedy, gdy trzeba iść pod wiatr.

A Ty, którą matką chcesz być?

Bo przecież na różne sytuacje nie mamy wpływu,
ale nasze nastawienie to już kwestia wyboru.

A Ty, którą matką chcesz być?


Trzymaj się ciepło i przytulnie,

PODPIS

Jeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!

Komentarze

Copyright © Daję Słowo