Czy butelka ma znaczenie? Jaką butelkę wybrać dla dziecka?

Moim zdaniem tak. Ale po półtora roku życia mojego dziecka i jego korzystania z butli, wyrobiłam sobie pewne zdanie, którym chciałabym się z Wami podzielić. Rzeczywiście butelka butelce nierówna. Wybrać nie jest łatwo, zwłaszcza, że wszyscy producenci akcesoriów dziecięcych biją się o konsumentów i przekrzykują się na wzajem.


Nasza pierwsza butla

To była butelka firmy Avent (to nie jest wpis sponsorowany, ale osobista opinia oparta na faktach) o pojemności 90 ml. Pamiętam, że jeszcze przed narodzinami Synka, kupiliśmy na Allegro zestaw dwóch butelek tej firmy. Jedną 90 ml i drugą 220 ml. Butelki z Aventu (a dokładniej smoczki) są reklamowane jako antykolkowe. 

Pierwsza negatywna opinia

Gdy chodziliśmy na szkołę rodzenia zapytałam na jednych zajęciach o butelkę i powiedziałam, że mamy Avent. Usłyszałam od prowadzącej, że antykolkowość tych butelek to ściema i tak naprawdę tylko butelki innej firmy (nie pamiętam jakiej) są RZECZYWIŚCIE antykolkowe. Jak myślicie co zrobiłam? Wyrzuciłam kupione rzeczy i pobiegłam do sklepu po nowe. Oczywiście, że nie. Zostałam przy zakupionej butelce.

Żadnych kolek

Ostatecznie bardzo dobrze na tym wyszliśmy, bo nasz Synek nie miał żadnych kolek przy antykolkowych smoczkach tej firmy. A butelki z Aventu chwalimy sobie bardzo. Są trwałe, o wygodnym da dziecka kształcie. Nie są najtańsze, ale nie należą też do najdroższych. Uważam jednak, że ich jakość jest adekwatna do ceny. Z czasem oczywiście butelki wyglądają mniej estetycznie (żółkną trochę) ale uważam, że i tak więcej argumentów przemawia na ich korzyść.

To nie jest mit

Że butelka ma znaczenie. Kiedy zdarzyło nam się kilka razy użyć zwykłej butelki od laktatora, Synkowi się ulewało i miał wzdęty brzuszek. Nie polecam Wam tych najzwyklejszych butelek za kilka złotych, ponieważ myślę, że zwiększają ryzyko kolki. Co więcej, są w pewnym sensie jednorazowe. Jeśli coś stanie się ze smoczkiem, zazwyczaj trzeba wymienić całą butelkę. Na jednej butelce z Aventu przeżyliśmy kilkanaście miesięcy wymieniając jedynie smoczki (można je znaleźć w promocyjnych cenach na Allegro). 

A jakie są Wasze doświadczenia i przekonania na ten temat?


Trzymajcie się ciepło i przytulnie,

PODPISJeśli chcesz być na bieżąco, zapisz się koniecznie na mój Newsletter!
Copyright © Daję Słowo