Jak mieć więcej czasu mając go tyle samo?

Doba dla każdego trwa tyle samo i w tym sensie każdy z nas ma tyle samo czasu. Zaraz ktoś z Was się oburzy, powie, że to nieprawda. Że mogę sobie mówić, bo jestem mamą, która nie pracuje na etacie. Tak, w tym sensie mam więcej czasu, niż mamy, które codziennie chodzą do pracy. Ale warto zauważyć, że jest to konsekwencja mojego wyboru i tego, co postanowiłam zrobić ze swoim czasem. I nie, wcale nie radzę Wam porzucać etatu ;)

Nie trać czasu na głupoty


Zacznij od tego, co możesz odrzucić. Jeśli chcesz mieć więcej czasu to przede wszystkim poobserwuj siebie, zobacz w jakich chwilach najwięcej tego czasu tracisz na rzeczy, które kompletnie nic Ci nie dają. Jeżeli scrollujesz po kilkadziesiąt razy dziennie tablicę na Facebooku, to już samo to powinno być dla Ciebie wskazówką.


Nie trać czasu na ludzi, których nie interesujesz


Może brzmi to kontrowersyjnie. Ale ludzie są różni, jedni będą Cię lubić, inni nie. Nie trać czasu na wkupianie się w łaski tych, którzy wycierają sobie buty Twoim zdaniem. Serio. To nie tylko kwestia oszczędzania czasu, ale również oznaka, że masz szacunek do samego siebie.

Nie bądź sługą obowiązku, niech obowiązek służy Tobie


Znam takie osoby, które potrafią kwestie sprzątania i porządku wynosić na najwyższe miejsce w swoim życiu, a później nieustannie narzekają, że tylko sprzątają w czasie wolnym. I nie, nie uważam, że zaoszczędzisz czas żyjąc w syfie. Bo przesada w drugą stronę również odbiera mnóstwo czasu - kiedyś w końcu będzie trzeba posprzątać. Rzecz w tym, żeby znaleźć równowagę. Obowiązki nie są po to, żebyśmy poświęcali dla nich swoje życie, ale po to, by nam to życie ułatwiać.

Szukaj swoich metod na wszystko


Sprawdzaj, ucz się i zmieniaj to, co możesz zmienić. Ja np. uwielbiam plannery bo pomagają mi wszystko zorganizować. Lubię mieć zaplanowaną każdą sekwencję obowiązkowych czynności, które muszę wykonać, dzięki temu nie muszę o nich myśleć, po prostu przechodzę do działania. Ale nie jest to dobre dla każdego, trzeba próbować różnych rzeczy i sprawdzać co dobrze działa.

Tyle ode mnie...


Wydaje mi się, że są to najważniejsze rady, jakich mogłabym udzielić przyjacielowi w kwestii zarządzania czasem. Na moim blogu znajdziecie więcej wpisów na ten temat, bo ciągle staram się wygospodarować jeszcze więcej czasu i bardzo mnie te kwestie zajmują ;)

A jak Ty sobie radzisz z organizacją czasu? Jakie masz sposoby?

Trzymaj się  ciepło i przytulnie <3

Copyright © Daję Słowo